Podnikejte při zaměstnání a zkuste sami sebe

Velice často slýchávám od známých nářky na to, jak nemají peníze a že já se mám, když si podnikám a v podstatě je z toho slyšet závist, že zrovna já nebrečím nad tím jak se mám špatně.

Zvláštní že?

Myslím, že podnikat dnes může opravdu skoro každý, i ti, kdo jak sami rádi říkají “nemají peníze”.
Podle mého názoru a prozatímní zkušenosti na podnikání jako takové skoro žádné peníze potřeba nejsou. Myslím tím rozjezd samozřejmě.

Však když se nad tím každý zamyslí, velkou část potřebných věcí má dnes doma kde kdo.
Ano mám na mysli počítač a připojení na internet. Ne že by bylo nutně potřeba, ale přeci jen vyhledání ať už “jen” informace je přeci jen na internetu asi nejrychlejší 🙂

Dále také velice často slýchávám názor (postesk),“nevím co bych dělal, všechno už je”.
To je podle mého pravda jen z části….

Ano je mnoho lidí co zkoušejí kde co, ale když si jen vzpomenete kolikrát jste nesouhlasili s tím jak “oni” to dělají a podle vašeho mínění by jste to dělali vy lépe?

Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že mnohokrát.

Tak to udělejte!

Zkuste si to, co hrozného se může stát? Myslím, že skoro nic.

Samozřejmě za předpokladu, že se do podnikání nevrhnete stylem “nejdříve půjčky a potom výdělek”.
Protože potom to je jako vystřižené z TV – ano myslím “splátky, splátky, splátky..” 🙂

To zpravidla nebývá úplně ten nejlepší start. Ale jsou i výjimky….

Nejlepší je, pokud máte možnost si samostatnou činnost vyzkoušet ve volném čase, při zaměstnání. Dostanete trochu přehled jestli vaše volba oboru byla ta vhodná právě pro vás a bez zbytečného stresu, když by náhodou se vám nedařilo.

Z vlastní zkušenosti říkám, že podnikat a nemuset životně nutně tvořit hned v prvních dnech zisk je velmi osvobozující.

Sám mám i díky tomu, že podnikám celá léta při zaměstnání tak nějak volné ruce a podnikání mě i díky tomu baví a mám ho jako spíše takového “koníčka”, i když takříkajíc na “plný úvazek”.

Bohužel věnuji svým činnostem velkou část svého času, možná i větší než bych měl a chtěl, ale takový je život a upřímně řečeno, baví mě to.
Kdyby nebavilo, mohu s klidem zvolnit a nerozjíždět pořád nové a nové projekty – neživí mě, živí mě zaměstnání (díky bohu 🙂 ).

Zkuste se zamyslet, jestli například zrovna váš koníček nebo činnost, která vás baví, by nebyl ten správný směr pro budoucí podnikání.
Možná že když se zamyslíte, zjistíte, že přesně TO zde chybí, nebo ti kdo podobnou věc nabízejí to nedělají lépe, než byste to dělali právě vy.

Jděte do toho!
Rozhodně to je lepší než sedět a litovat se.