Proč preferuji email

Dnešní doba je bohužel ve velké míře o spěchu, nedostatku času, stresu a dalších špatných věcech, souvisejících s plánováním a řízením času a množství projektů které musíme zvládnout.

Toto se samozřejmě netýká jen našich pracovních životů, ale i těch soukromých každodenních poviností, které člověk chtě nechtě prostě zvládnout musí (pokud samozřejmě nežije cíleně v chaosu a zmatku).

Svým osobním plánováním se již zabývám, někdy více, někdy méně úspěšně, ale zabývám a první vlaštovky úspěchu se již pomalu ale jistě objevují.

O tom ale mluvit nechci.

Dnes bych rád uvedl, proč (někdy k nelibosti mého okolí) upřednostňuji komunikaci emailem, pokud to je jen trochu možné.

Zvykl jsem si email používat i jako takový “sběrný box” informací, které jsou pro mě nějakým způsobem důležité a tak jeho používání je pro mě prostě už automatické a popravdě řečeno, kdybych se měl vzdát elektronických pomocníků a mohl si vybrat jen jednoho, bude to právě email.

Mobilní připojeni na internet beru u sebe (a v dnešní době) v podstatě jako samozřejmost kterou prostě budu využívat asi už pořád a tak mám svůj sběrný box a komunikační rozcestník pořád u sebe.

Email má pro mě zásadní výhodu například oproti telefonními hovoru v tom, že si sám mohu regulovat míru a četnost kontrol podle potřeby a tím odpadají ty trapné dotazy při hovoru “Můžeš? Neruším? Máš minutu?”.
Asi to zná každý ……

Email si přečtu když mám čas a chuť, zareaguji na něj když mám čas, pokud je informace pro mě osobně důležitá mám ji ihned archivovanou, aniž bych si ji musel zapsat, ve spojení s některou online službou jsem schopen si tuto informaci ihned “uložit i jinde” a tím archivovat podle nutnosti, jsem schopen delegovat informaci na někoho jiného, atd.
A to vše za velmi malý obnos, který stojí nějaké mobilní připojení ( pokud nejsem doma na své WiFi ).

Popravdě nechápu proč někdo ještě v dnešní době posílá MMS zprávy za relativně vysokou cenu.

Email mě prostě nevyrušuje a slouží mi k plné spokojenosti již spoustu let.
Větší část mých známých a obchodních partnerů si naštěstí již zvykla, že komunikovat semnou jde nejlépe a nejefektivněji pomocí emailu a tak to víceméně používají a tím šetří čas jak mě, tak i sobě a navzájem se nevyrušujeme u jiných činností nebo při odpočinku.

Uvidíme co bude v budoucnu a kam se bude technika vyvíjet.