K čemu vlastně blog?

Napadlo mě sepsat si, k čemu vlastně jsem začal používat kdysi blog a proč mě napadlo si jej vůbec zřídit.

Rozhodně za mým počátkem blogování nebyla myšlenka stát se “lidovým novinářem”, ale jednoduše přišla z ničehož nic vnitřní potřeba nějakou formou a veřejně se vypsat z toho, co mě nějakým způsobem ovlivnilo, nadchlo, nebo jen prostě napadlo.

Postupem času jsem si z blogu tak nějak vytvořil svoji soukromou sbírku témat, které jsem si poznamenal a opakovaně jsem se k nim zpětně mohl vrátit.

V podstatě téměř totožně jsem používal twitter, kde jsem si například při mých pokusech a zkoušení hraní si s Linuxem poznamenal třeba postup jak tweetovat z terminálu a několikrát jsem se k tomuto postupu jak šel čas a střídaly se OS na mých strojích vracel.

Zároveň pro mě blog slouží v některých chvílích jako takový “třídič” myšlenek, kterými jsem v tu kterou konkrétní dobu ovlivňován.
Jo holt, člověk se mění a já si to velmi dobře uvědomuji sám na sobě, když se zpětně podívám čím vším si za dobu své existence procházím a je to pro mě velmi zajímavé sledovat ten zpětný pohled.

Momentálně procházím nějakou potřebou si plánovat jak svůj čas tak svoje činnosti, které se na mě valí díky mému nadšení pro mnoho nových projektů prakticky den co den a tak se zde budu asi s největší pravděpodobností vypisovat o tom, jak se mi daří nebo nedaří vše co si naplánuji splnit, případně jaká je moje cesta v tomto “odvětví”.

Dokonce i díky objevení technik GTD a ZTD a mému postupnému pronikání do krás a tajů minimalismu, jsem se rozhodl od září přihlásit na emailový kurz ZTD a to bude myslím také velmi dobrá zkušenost, kterou si určitě chci zapsat a proč k tomu nevyužít právě blog a poskytnout svůj pohled i ostatním, třeba zrovna i přihlášeným uživatelům, kteří to celé mohou vnímat naprosto rozdílně oproti mě.

Dále se mi líbí sdílet svůj názor, nebo nadšení pro danou věc, kterou právě procházím i s ostatními, protože třeba právě nadšení pro plánování, pokud se mi podaří přenést na některé další lidi v mém okolí není výhrou jen pro ně samotné, ale i pro naši společnou tvořivost a komunikaci, protože přeci jen, když plánuje jen jeden ze dvou, je to vždy horší, než když plánují oba 🙂

Je to jako s používáním online služeb – když je používám sám a ostatní z mého okolí do nich přístup nemají, vše je trochu složitější, než když “plujeme na jedné lodi” 😉

Uvidíme, rozhodně se do ničeho netlačím a postuji jen to, co má pro mě nějaký význam ať už jen pro tuto chvíli, nebo se k tomu vrátím časem a ponořím se do toho hlouběji.

A jak využíváte svůj blog vy? Slouží vám podobně jako mě, nebo jsou vaše preference spíše “opravdu novinářské”? 🙂