Jak odeslat url webu z mobilního Safari pomocí GMail aplikace?

Pokud při surfování na vašem iPhonu nebo iPadu chcete někomu emailem odeslat url webu na kterém se právě nacházíte zpravidla použijete tlačítko Sdílet. Jednoduché, funkční, ale…

Pokud nepoužíváte (z jakéhokoliv důvodu) výchozí aplikaci Mail v iOS, ale raději GMail app máte trochu problém, protože tlačítko Sdílení vám otevře právě již zmíněnou nativní emailovou aplikaci a nedává vám možnost jinou.

Není třeba smutnit, zde přichází na řadu jeden trik, nebo chcete-li zlepšovák jak udělat, abyste nemuseli adresu zkopírovat, GMail aplikaci otevřít, vytvořit nový email a do něho vložit zkopírovanou url webu.

Je to jednoduché a stejně jako v případě Evernote Clipu, který jsem zde před časem popisoval využijeme vytvoření záložky s kódem.

Jdeme na to, bude to jen minutka 🙂

 

 

 

  • Spusťte prohlížeč Safari a načtěte libovolnou webovou stránku.
  • Nyní, klepněte na tlačítko Sdílet v horní části obrazovky. Klepněte na záložku, a pak stisknutím křížku (X) smažte nadpis stránky, který byl automaticky vytvořen.
  • Záložku si pojmenujte podle svého vkusu (např.Odeslat Gmail app)
  • Změňte URL v dalším poli (smažte) a nahraďte následujícím kódem (ideálně si kód zkopírujte, abyste se vyhnuli možnosti, že uděláte chybu).
 

javascript:window.location='googlegmail:///co?subject='+encodeURIComponent(document.title)+'&body='+encodeURIComponent(location.href);

  • Nově vytvořenou záložku si uložte.

A teď už jen vyzkoušejte zda vše funguje tak jak má:

Otevřete si libovolnou webovou adresu, klepněte na Záložky, a poté na svoji nově vytvořenou “Odesílací”.

V tu chvíli by se měla otevřít aplikace GMail s nově vytvořeným emailem a to dokonce předvyplněným jak Předmětem, tak sdělením.

Jednoduché že?

Ať vám uvedené slouží ku prospěchu.