Jak na opakované úkoly v Evernote

Aktuálně na svoji směsici GTD, ZTD a znalci by jistě našli i jiné metody řízení v mém systému, jsem nakonec zakotvil u Evernote.

A důvod to má velmi jednoduchý – Evernote mi vyhovuje v tom, že to není “jen” aplikace přímo pro metody řízení úkolů nebo projektů, ale současně i můj úložný prostor pro vše co chci nějakým způsobem archivovat.

A že toho není málo. Ale o tom až někdy později v jiném příspěvku.

Evernote v tuto chvíli tak jak je vytvořen bohužel neumí jednoduše a hlavně automaticky pracovat s opakujícími se úkoly a tak jsem hledal a zkoušel různé možnosti jak toto vyřešit.

A našel jsem jeden, který mi vyhovuje.

Kdo sleduje mé příspěvky zde na blogu, asi správně vytušil, že se bude jednat o nasazení služby IFTTT.com, kde si jednoduše nadefinuji co potřebuji a pokud se můj systém nebo úkoly nějakou formou změní, zde jednoduše upravím a jedu dál.

Ale dost planých řečí, jdeme na obrázkový manuál.

Postup nastavení se pokusím přiblížit na opakovaném úkolu zaplacení zálohy na sociální pojištění. Zálohu je nutno zaplatit 1x za měsíc do 20-tého dne v měsíci. Samozřejmě jako správný poctivý občan chci mít vše v pořádku a tak si nastavím úkol raději na 16-tého, abych měl dostatek času na provedení platby.

Úkol chci ve stanovenou dobu přidat do Notebooku GTD (kde mám uložen svůj systém pro úkoly) a označit štítkem !!MIT (to jako že to je úkol s nejvyšší prioritou který prostě musí být hotov i kdyby se dělo nevím co 😉 ).

Na ifttt vybereme kanál Datum a čas

Vybereme kanál Datum a čas
Zvolíme si požadovanou periodu opakování (v tomto případě 1x za měsíc)
Zvolíme si požadované datum a hodinu akce
Vybereme si kanál Evernote (aby bylo možné kanál zvolit, musí být předem nastaven / přidán v systému)
V kanálu Evernote si nadefinujeme jednotlivá pole jak budeme požadovat aby se nám úkol zobrazil kam (do jakého notebooku) zařadil
Po uložení předchozích kroků si na závěr celý vytvořený recept pojmenujeme a uložíme
A to je vše 🙂
Takto jednoduše si zadám veškeré opakované úkoly a potom již je vše v rukou automatizace, takže v požadovaný den mi přijde úkol přímo do nadefinovaného notebooku a pod nadefinovaným tagem přímo do mého systému v Evernote.
Pro mě osobně je to velmi dobrý a funkční model řízení opakovaných úkolů, který má výhodu v tom, že pokud dojde z mé strany například ke změně řazení úkolů pod tagy v Evernote (jako například nedávno jsem si nadefinoval tag !!MIT – pro úkoly které prostě nemají vyhnutí a musím je ten den udělat stůj co stůj) tak jsem jednoduše přepsal opravdu důležité automatické úkoly jen v tagu a bylo hotovo.
Netvrdím, že tento systém je nejlepší, ale mě vyhovuje naprosto a řeším takto veškeré úkoly, které se nějakým způsobem opakují a zatím mi to funguje bezproblémů a ani jsem do této chvíle nezaznamenal, že by systém měl problém a úkol třeba nepřišel do mého systému.
Ale jsou to jen stroje a stát se může samozřejmě cokoliv 🙂
Pokud vám tento návod byl alespoň trochu užitečný a třeba jste si ho i upravili k obrazu svému, budu velmi rád, pokud ne, nevadí, nejsem jeden jako druhý a každý máme jiné potřeby.
Ať se vám daří zvládat vaše úkoly bez stresu a v pohodě.

Publikováno z mého milovaného iPadu