meetoo obrázek

#MeeToo blázinec dotažený do detailu?

Dnes jsem se náhodou dostal k jednomu článku, který popisuje blázinec, který je takovým následkem “dotažení kampaně  #MeeToo do detailu”.
Do smutného detailu….

Konkrétně se jednalo o aktuální pozici žen na Wall Street, ale v podstatě situace je velmi podobná ve vícero odvětvích a firmách v USA.

Všichni se bojí a ten strach je už tak “paralyzuje”, že se vlastně chovají úplně jak blázni. Teda z pohledu “zatím normálně a realisticky uvažujícího člověka”, kterého ještě nesemlelo kolečko obvinění.

No, na jednu stranu se jim ani moc nedivím, protože dnes (nejen) v USA zůstat se ženou o samotě je koledování si o pěknej průser.

A čím vyšší pozici zastáváte, tím je možnost průseru větší.

Takže to nakonec dopadá tak, že se ženami se nikdo nechce skoro radši ani bavit, natož jim nedejbože něco vytknout. A zvláště ne v situaci “jeden na jednoho”, kdy jeden ze dvou účastníků je muž.

Dle popisovaných situací “není doporučeno” už ani to, aby muž měl pracovní večeři se ženou. Zvláště ne, pokud věk ženy je menší než 35 let.

No to je totální výsměch … pardon.

Šéfové dokonce pohovory se ženami podnikají při otevřených dveřích, protože zavřít je, by bylo podobné jako si podepsat obžalobu.

A ideálně ještě k tomu pohovoru mít minimálně jednoho svědka.

O zvažování použitých formulací při rozhovoru není ani třeba psát. To se bere jako samozřejmost. Jedno slovo stačí a je problém na světě.

Strašný …

No a když se dnes ptají těch co rozhodují, zda by přijali na pracovní místo ženu, většina řekne, že raději ne.

Takže soustavičné kampaně stylu #MeeToo dosáhly asi konečně svého, aniž by asi zrovna o tohle stály.

Ženy budou sedět třeba na obědě jen se ženami, muži s nimi nebudou chtít raději ani hovořit, protože se tím dneska vystavují “příliš velkému riziku” a to nikdo dobrovolně podstupovat nebude.

Pokud si tenhle “předposraný model” zvolíme i tady u nás, máme se na co těšit.

Teda hlavně ženy se mají na co těšit.

A organizace bojující “za práva žen” si můžou zatleskat. Ženy budou mít konečně klid – nikdo se s nima nebude už ani bavit.

Osobně si ale nemyslím, že právě tohle chce většina žen.

Ale co já s tím nadělám, že?

Prostě “kdo chce kam, pomozme mu tam”.

P.S.: Tento příspěvek nemá za cíl znevažovat sviňárny, co se staly, stávají a nebo teprve stanou, jen by to asi chtělo začít důsledně odlišovat a ne paušalizovat za všech okolností.

Nemám (naštěstí) osobní zkušenost, takže mohu jen čerpat z uvedených situací v článcích. Realita je třeba trochu jiná a já v to ve skrytu duše i tak trochu věřím a doufám…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *